jak urządzić wnętrze w stylu industrialnym?
Oświetlenie w stylu industrialnym – cement, cegła i reflektory
Listopad 14, 2017
najlepsze lampy wiszące do mieszkania lub domu
Top 8 lamp wiszących do twojego mieszkania lub domu
Listopad 29, 2017

Jak i gdzie zamontować lampy w domowym biurze?

jak zamontować lampę biurową?

Coraz większa ilość Polek i Polaków decyduje się na otwarcie swojej działalności gospodarczej. Niektórzy z nich wolą wynająć biuro poza domem, a pozostała część osób zaczyna przemeblowywać pod biuro swoje mieszkania i domy. Domowe biuro nie musi zajmować całego pokoju, na początek wystarczy zorganizować wygodny kącik do spokojnej pracy.

Top 3 niezbędników do twojego biura:

1.Spokój.

2.Wygodne biurko, dostosowane do twoich potrzeb.

3.Dobre oświetlenie.

 

Początki każdej pracy wymagają niezwykłego wysiłku i skupienia. Nie masz jeszcze za dużo klientów, ale musisz skupić się na załatwianiu przeróżnych rzeczy – urzędowe sprawy, które potrzebują stoickiego spokoju i prawdziwej walki o przetrwanie; bezpośrednie sprawy biurowe – zakup wszystkich gadżetów, załatwianie pieczątki, wizytówek, ogólna organizacja pracy i jeszcze wiele innych rzeczy, które wyjdą w praniu. Dlatego warto zadbać o spokojne miejsce, gdzie nikt Ci nie przeszkodzi w pracy.

Drugą, jednak nie mniej ważną rzeczą w organizacji twojej przyszłej pracy jest zakup wygodnego biurka i dobrego krzesła. Po 8 godzinach pracy w jednej pozycji twój kręgosłup będzie bolał, a na małym biurku nie zmieścisz wszystkich niezbędników do komfortowej pracy. Wyobraź jak będzie wyglądała twoja praca i dostosuj meble do wykonywania poszczególnych czynności.

Dobra lampa to nie tylko odpowiednie oświetlenie twojego biurka, ale i komfortowa praca przy dokumentach lub innych czynnościach biurowych. Dla oczu półmrok jest bardzo męczący, a przy stabilnie słabym oświetleniu możesz popsuć sobie wzrok.

Montujemy lampy biurowe

lampy biurowe - wiszące, podłogowe, stołowe

Dobra lampa sufitowa musi być. Większość osób wychodzi z założenia, że w biurze wystarczy zadbać o lampę stołową i rezygnuje z pozostałego oświetlenia w pokoju. To nie jest zbyt dobre rozwiązanie. Dlaczego tak? Po pierwsze, lampa stołowa nie oświetli całego wnętrza. Jej funkcją jest oświetlenie biura przy wykonaniu różnych czynności biurowych. Po drugie, życie biurowe nie kręci się tylko przy biurku. Czasami musimy usiąść przy stoliku kawowym i porozmawiać o sprawach firmowych albo poszukać dokumentów na regale w słabo oświetlonej części pokoju.

Lampa sufitowa musi być. Rozświetli ona całe wnętrze i wypełni pokój przyjemnym ciepłym światłem.

Oświetlenie biurka. Przy biurku spędzamy czasami nawet 10-12 godzin dziennie. Dobrze oświetlona powierzchnia biurowa ułatwi twoją pracę i stworzy komfortowe warunki do wykonywania poszczególnych czynności. W zależności od stylu, w jakim urządziłeś wnętrze, dopasuje Ci lampa klasyczna lub nowoczesna. Postaw na lampę funkcjonalną, którą dostosujesz do swoich potrzeb. Ruchome ramię można obracać, nakierowując źródło światła we właściwym kierunku.

Pamiętaj: Gdy pracujesz przy komputerze, zawsze włączaj lampę.

Dodatkowe lampy. Dodatkowe źródła światła w biurze pomogą zorganizować przytulne i funkcjonalne wnętrze. Możesz wybrać stylowa lampę stołową, przy której przyjemnie spędzić chwilkę czasu i odpocząć na wygodnej kanapie. We wnętrzu biurowym również sprawdzą się kinkiety – jako dodatkowe oświetlenie regału lub wyszczególnienie twoich osiągnięć – dyplomów lub certyfikatów w pięknych ramach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *