jak urządzić mieszkanie w stylu Hamptons?
Nieustanne wakacje – wnętrze w stylu Hamptons
Październik 29, 2017
barwy światła w oświetleniu wnętrza
Wszystko, co musisz wiedzieć o barwie światła w twoim domu lub mieszkaniu
Październik 30, 2017

Jak oświetlić pokój dziecięcy?

jakie oświetlenie wybrać do pokoju dziecięcego?

Urządzenie pokoju dziecięcego to niezwykle emocjonalny i radosny moment w życiu przyszłych rodziców. Niektórzy zaczynają robić remont dużo wcześniej przed porodem, inni zostawiają przyjemne kłopoty na ostatnią chwilę. Raz na jakiś czas zdarza się taka sytuacja, w której małżeństwo decyduje się nie wiedzieć o płci dziecka do porodu, więc urządzanie takiego wnętrza wymaga większego wysiłku i wyboru neutralnych kolorów i dodatków.

Oświetlenie ogólne do pokoju dziecięcego

Wyobraź sobie idealny pokój dziecięcy: ściany pomalowane na jasny kolor – beżowy, ecru oraz szary, łóżeczko przy oknie, wygodne, duże krzesło do karmienia oraz drewniana komoda na nowo kupione ubrania dziecięce. Pokój ten należy odpowiednio oświetlić.  Zamontowanie lampy sufitowej bądź wiszącej nie tylko dobrze oświetli pokój, ale i posłuży jako uroczy dodatek do wnętrza. Wśród lamp na polskim rynku znajdziemy wiele lamp w różnych stylach. Nowoczesne, klasyczne, o dziwacznych i prostych kształtach – każdy znajdzie wymarzoną lampę wiszącą.

Wybierając oświetlenie ogólne do pokoju dziecięcego, należy zwrócić uwagę na jakość wykonania produktu. Lampa musi posiadać wszystkie certyfikaty, dzięki czemu będziesz miał pewność, że wybrałeś jedną z najlepszych lamp. Materiały, z których została wykonana lampa nie mogą być tanie i szkodliwe. Nie oszczędzaj się na zdrowiu dziecka. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Na design i model lampy. Lampy z otwartymi kloszami i odsłoniętymi żarówkami potrafią razić w oczy, a wzrok nowonarodzonego dziecka nie jest jeszcze przygotowany na mocne, intensywne światło. Plafon to idealne rozwiązanie na początek. Nie zbiera na sobie kurzu i chroni wrażliwe oczy od mocnego światła. Gdy dziecko podrośnie, możesz zamienić lampę sufitowa na oryginalną lampę wiszącą.

Oświetlenie miejsca nauki

Kiedy twoje dziecko podrośnie, będą na niego czekały nowe doznania – pierwszy dzień, spędzony w przedszkolu, nowe znajomości oraz pierwszy wyjazd nad morze. Pamiętaj, żeby zapisywać wszystkie ważne wspomnienia i robić jak najwięcej zdjęć. Wczesna nauka dziecka to coraz bardziej popularna metoda nauczania języka ojczystego lub obcego. Niektórzy rodzice zaczynają uczyć dzieci jeszcze przed początkiem 3 roku życia. Jak twierdzą naukowcy to najlepszy okres na przyswojenie nowej wiedzy. Do nauki posłuży specjalnie zorganizowany kącik w pokoju dziecięcym. Biurko i krzesło należy dostosować do wieku i wzrostu dziecka – nie może ono być zbyt małe albo za duże. Najlepiej postawić mebel przy oknie, gdzie do pokoju wpada największa ilość światła. Na biurku umieść małą lampkę biurową z możliwością regulowania kąta światła i ruchomym ramieniem. Taką lampę bez przeszkody dostosujesz do potrzeb swojego dziecka. A gdy syn czy córka podrośnie, nie będziesz musiał kupować nowej, większej lampy.

Oświetlenie przy łóżku

Przy łóżku zamontuj kinkiet ścienny, który oświetli pokój w nocy bez potrzeby włączania górnego światła. To jest idealna opcja na nocne karmienia. W przyciemnionym wnętrzu dziecko nie tylko szybciej uśnie, ale i nie będzie się bało spać w ciemności. Gdy dziecko podrośnie, wybierz dla niego funkcjonalną lampkę do wspólnego czytania ulubionych bajek. Zamontowana na ścianie, idealnie oświetli tekst w książce i nie zajmie dużo wolnego miejsca.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji lamp do pokoju dziecięcego:

lampy wiszące, podłogowe, stołowe do pokoju dziecięcego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *