oryginalna kuchnia w stylu retro
Urządzamy: Kuchnia w stylu retro
Styczeń 18, 2018
eleganckie lampy kryształowe od Swarovski
Lampy z wyższej półki – kryształowa kolekcja Swarovski
Styczeń 29, 2018

Lampy z wbudowaną technologią LED

nowoczesne oświetlenie LED

Lampy z technologią LED to nowoczesne i energooszczędne oświetlenie nie tylko do domu czy mieszkania, ale również do przestrzeni komercyjnych i pomieszczeń biurowych. Dzięki długiej żywotności nie musisz zbyt często sięgać po drabinę i jeździć do sklepu po nowe żarówki. Szacuje się, że żarówka ledowa najwyższej klasy może świecić bez przerwy nawet do 11 lat, a jednak nie korzystamy z światła sztucznego bez przerwy, więc żywotność  diody automatycznie się powiększa o dziesiątek dobrych lat.

Nikt nie lubi wynosić śmieci i wymieniać żarówki. Niby nic skomplikowanego, a jednak wymaga to od nas jakiegoś wysiłku. Jeżeli również należysz do tej grupy osób – mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie. Przedstawiamy lampy wiszące z wbudowaną technologią LED. Co to znaczy? LED to  Lighting Emitting Diode – małe diody potrafiące emitować światło. Jest to nowoczesna „odmiana” klasycznej żarówki i alternatywa świetlówek oraz żarówek halogenowych. Wśród zalet diod ledowych warto zaznaczyć ich mały rozmiar, dzięki czemu dopasują do światła dekoracyjnego oraz długą żywotność. Po nową diodę LED musisz sięgać 6 razy rzadziej niż po halogen i 18 razy rzadziej niż po zwykłą żarówkę. Lampki ledowe również się spodobają wszystkim, którzy dbają o środowisko i prowadzą ekologiczny tryb życia – nie zawierają one żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Diodę LED można kupić oddzielnie jako żarówkę albo kupić lampę z zamontowaną technologią LED. Większość produkowanych na rynku oświetleniowych lamp ma zaznaczoną moc żarówki, co znaczy, że możesz sam zdecydować się na rodzaj żarówki. Inni producenci zalecają halogeny lub diody do konkretnych poszczególnych lamp, sugerując się wyglądem lampy lub jej wydajnością. Jeżeli wybrałeś model lampy z wbudowaną technologią LED, nie martw się, że po wypaleniu diod lampa będzie się nadawała tylko do wyrzucenia – w większości lamp można wymienić takie lampki.

Oferta oświetleniowa z wbudowaną technologią LED nie jest jeszcze dość szeroka, ale już znajdziesz warte uwagi modele lamp, wśród których są lampy wiszące, oryginalne plafony, żyrandole oraz kinkiety. Diody to najlepsza opcja do lamp finezyjnych, wymyślnych, delikatnych, gdzie żarówka nie będzie psuła wyrafinowanej estetyki i designerskiego pomysłu. Do przykładu, lampa Asteria od Vita Copenhagen ma 4 cm wysokości klosza, więc fizycznie nie da się zamontować w środku dużej żarówki. Będzie ona wystawać z-za klosza, przez co lampa straci na wyglądzie. Dlatego diody świetnie sobie radzą z oświetleniem nowoczesnym, gdzie minimalistyczne kształty nie pozwalają na zamontowanie dużej masywnej żarówki oraz kryształowymi lampami, dzięki czemu każdy kryształ zostaje pięknie oświetlony, ale nie przytłoczony wielkością lampki.

Zdecyduj się na lampę z wbudowaną technologią LED do swojego domu czy mieszkania. Posłuży ona we wnętrzach, gdzie zbyt wysokie sufity i częsta wymiana żarówek nie wchodzi w grę. Żyrandol lub lampa wisząca z technologią LED posłuży również tam, gdzie często włączasz i wyłączasz światło – diody ledowe nie są wrażliwe na częste gaszenie światła, jak np. tradycyjne żarówki.

Tak prezentuje się oświetlenie z wbudowaną technologią LED:

stylowe lampy z wbudowaną technologią LED

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *