Modne lampy na Twoje biurko – Top 10 lamp

jak oszczędzać na oświetleniu?
Oszczędne oświetlenie – jakie lampy wybrać do domu?
Grudzień 18, 2017
oświetlenie w mieszkaniu trzypokojowym
Jak oświetlić trzypokojowe mieszkanie?
Grudzień 28, 2017

Modne lampy na Twoje biurko – Top 10 lamp

nowoczesne i klasyczne lampy na biurko

Lampa biurowa jest niezbędnikiem w urządzaniu biurka lub gabinetu – warto więc zainwestować w dobrej jakości oświetlenie, które posłuży nie jeden rok. Wybraliśmy dla Ciebie Top 10 lamp biurowych, wśród nich znajdziesz nie tylko nowoczesne i minimalistyczne propozycję, ale też lampy w klasycznym wydaniu.

Top 5 nowoczesnych lamp biurowych:

nowoczesne lampy do biura

  1. Nowoczesna lampa biurkowa Arigato – Grupa Products
  2. Lampa stołowa Nordica Mantra Polska
  3. Lampa stołowa Joel mała Astro Lighting – złoto
  4. Lampa stołowa w stylu skandynawskim Dundee Eglo – drewno, stal
  5. Nowoczesna lampa biurkowa Ball – Frandsen Lighting – biała matowa

Nowoczesny styl nabiera na popularności. Rezygnujemy z klasyki na rzecz nowoczesności i funkcjonalnego minimalizmu. Do domowego biura lub gabinetu również możemy wybrać minimalistyczny wystrój. Na polskim rynku znajdziemy wiele stylowych i oryginalnych lamp, które dopasują do praktycznych rozwiązań aranżacyjnych. Nowoczesne lampy stołowe wykonane są z metalu – w macie i z połyskem oraz naturalnych materiałów – drewna, betonu czy gęsiego pierza.

Top 5 klasycznych lamp biurowych:

klasyczne lampy do biura

  1. Klasyczna lampa stołowa Prestige szara mosiądz – Ardant Decor
  2. Klasyczna lampa biurkowa Saxon – połyskująca srebrna – Ardant Decor
  3. Elegancka lampa stołowa Modena Black – 4concepts – czarna, szklana
  4. Klasyczna lampa stołowa Imperial jedwab Ardant Decor
  5. Biała lampa stołowa – Petit Trianon Black Transparent 4concepts

Klasyczny wystrój wnętrza zawsze będzie modny. Właśnie dlatego ludzie decydują się na stylizację swojego gabinetu w tradycyjnym wydaniu. W klasycznych aranżacjach króluje drewno – nie tylko w postaci mebli biurowych, ale i na ścianach lub suficie. Cieszą się popularnością ciemne kolory i masywne meble. Wśród dodatków przeważa metalowe wykończenie w kolorach brązu, złota, srebra oraz miedzi. Lampa w stylu klasycznym musi przede wszystkim być elegancka i stylowa. Wybierz taką o masywnej podstawie, ale która nie będzie zajmowała za dużo miejsca na biurku. Lampy o ruchomym ramieniu i kloszu można dostosować do wykonywanej czynności, więc one są bardziej praktyczne od tych o stabilnej podstawie.

Jakie warunki ma spełniać dobra lampa biurowa?

– nie razić w oczy

– nie zajmować zbyt dużo miejsca na biurku

– być funkcjonalną i dobrze oświetlać przestrzeń biurową.

Wybór dobrej lampy biurowej zależy od wielu czynników. Przede wszystkim to dopasowanie lampy do wymiaru biurka – do zbyt dużej powierzchni wybierz taką lampę, które oświetli całe biurko.  Następnie musisz dopasować lampę do wykonywanych przez Ciebie czynności. Jeżeli większość czasu spędzasz przy komputerze, wybierz lampę ze skierowanym ku monitorze światłem. Gdy wykonujesz wiele różnych czynności, zastanów się nad lampą o ruchomym ramieniu. Dostosuj lampę do swojego wieku – im osoba jest starsza, tym więcej światła potrzebuje. Na koniec zostaje dopasować wybrana lampę do wystroju wnętrza w którym spędzasz większość swojego czasu. Do nowoczesnych wnętrz wybierz minimalistyczna i funkcjonalną lampę, a do klasycznych – elegancką, stylową lampę w czerni, złocie, brązie bądź bieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *