Oświetlenie w stylu industrialnym – cement, cegła i reflektory

lampa stołowa do domu lub mieszkania
Lampy stołowe do domu lub mieszkania
Listopad 7, 2017
jak zamontować lampę biurową?
Jak i gdzie zamontować lampy w domowym biurze?
Listopad 22, 2017

Oświetlenie w stylu industrialnym – cement, cegła i reflektory

jak urządzić wnętrze w stylu industrialnym?

Jakie wnętrze nadaję się najbardziej do urządzenia w stylu industrialnym? W takiej stylizacji zjawiskowo będzie wyglądał duży, przestronny loft. Ale to nie znaczy, że nie możesz urządzić swój dom czy nawet kawalerkę w  tym stylu. Wszystko zależy od Ciebie i twojej wyobraźni.

Jak urządzić wnętrze w stylu industrialnym?

Styl industrialny ciężko pomylić z innymi stylami. Wygląda on na surowy, nieco niedokończony po remoncie. Ściany z cegły, podłogi z betonu, stara kanapa na środku salonu. Jednak nie znajdziemy tutaj chaotycznie porozrzucanych dodatków i jakiegoś bezładu. Mimo pozorów, wnętrze w stylu industrialnym wygląda na dość przytulnie. Jak możesz osiągnąć odpowiedni efekt i uczynić dom komfortowym? Przede wszystkim zwróć uwagę na kolory. Żółć i pomarańcz delikatnie ocieplą wnętrze. Wybranym kolorom będzie towarzyszyć ściana z czerwonej cegły i lampa wisząca w kolorze miedzianym.

Ciekawostka: nie koniecznie musisz wydawać pieniądze na nowe meble. We wnętrzu industrialnym szczególnie stylowo wyglądają stare, lekko podniszczone meble. Najpierw możesz przedzwonić po znajomych i dowiedzieć się, czy mają coś do oddania. Starą szafę można odświeżyć albo kupić nową, specjalnie postarzaną.

Zorganizowanie przestrzeni. Wolna przestrzeń odgrywa ważną rolę we wnętrzu urządzonym w stylu industrialnym – dzięki niej mieszkanie wydaje się być jeszcze większe. Nie warto zastawiać każdy centymetr niepotrzebnymi bibelotami, tutaj liczy się swoboda i wolność. Przypomnij sobie, jak wyglądały pierwsze lofty w stylu industrialnym – duża przestrzeń, minimum mebli oraz wysokie okna, czasami na całą ścianę. W takim wnętrzu chciało się tworzyć. Zacznij od minimum dodatków, dopełnij wystrój kilkoma kwiatami w donicach i viola, stworzyłeś idealną aranżację w stylu industrialnym.

Lampy w stylu industrialnym – jakie wybrać?

Ważnym elementem dekoracyjnym i funkcjonalnym dodatkiem do wnętrza industrialnego są odpowiednio dobrane lampy. Przede wszystkim pełnią one funkcję odpowiedniego oświetlenia przestrzeni wtedy, kiedy słońce zaczyna chować się za horyzont. Nie ograniczaj się przy wyborze lampy – im bardziej przestronne pomieszczenia, tym większej ilości lamp potrzebuje do zagospodarowania przestrzeni. Sztuczne światło dodatkowo ociepli wnętrze i uczyni go bardziej przytulnym. Jakie lampy należy wybrać do industrialnych aranżacji? Minimalistyczne pod każdym względem, żeby nie zakłócały całej koncepcji. Wśród materiałów wykończeniowych popularne metal, drewno oraz beton. Najlepiej wybrać lampy w surowym stanie, bez żadnych ozdób. Pamiętaj, do wysokich pomieszczeń należy wybierać lampy wiszące o długim przewodzie, pozwoli to na idealny montaż oświetlenia na odpowiedniej wysokości.

Zwisające bez oprawy żarówki będą wyglądać niezwykle stylowo. Pamiętaj, żeby kupować specjalne żarówki, które nie będą razić wzroku. Wybieraj proste lampy w kształcie półkuli czy koła, z otwartymi ku dołowi kloszami. Wśród trendów stylu industrialnego znalazły się lampy wiszące i podłogowe, klosze których przypominają reflektory filmowe. Taka lampa wygląda niezwykle stylowo w macie lub z połyskiem. Również mile widziane przetarcia na lampach, łańcuchy przeplatane z kablami oraz tripody, pełniące rolę lampy podłogowej.

lampy w sty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *