delikatne lampy wiszące, podłogowe oraz stołowe
Oświetlenie w stylu light – lekkie lampy wiszące, modele stołowe oraz kinkiety
Maj 15, 2018
Kinkiety – jakie modele cieszą się popularnością i dlaczego?
Czerwiec 28, 2018

Wybieramy lampę stołową do pracy lub nauki

biała lampa do nowoczesnego biura

Oświetlenie biurowe jest niezwykle ważne nie tylko w trakcie nauki, ale też pracy. Lampa stołowa rozjaśnia przestrzeń biurową, tworząc odpowiednie warunki do pracy przy komputerze, odrabianiu lekcji oraz papierkowej roboty. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu nasze oczy mniej się męczą i nie są zmuszone do intensywnego wysiłku w biurowym półmroku. Jest to niezwykle ważne w oświetleniu pokoju dziecięcego, gdyż minimalizuje ryzyko pogorszenia wzroku u dziecka i rozwinięcia różnego rodzaju chorób oczu.

Oświetlenie biurowe – co należy o nim wiedzieć?

lampa stołowa ze srebrnym ramieniem

Oświetlenie Twojego biura zależy od wielu czynników. Przede wszystkim, jaki charakter ma twoja praca. Osoba, która cały dzień spędza przy biurku, musi mieć wystarczająco dobrze oświetlenie, by zminimalizować zmęczenie oczu od monotonnej pracy, szczególnie pracy przy komputerze. Warto więc zadbać nie tylko o odpowiednią lampę biurową, ale też oświetlenie naturalne i centralne. Na suficie warto zamontować plafon lub lampę wiszącą, a biurko postawić jak najbliżej okna. Jeżeli w twoim biurze brak światła dziennego, zadbaj o żarówki o naturalnej barwie światła, które są najbardziej zbliżone do światła słonecznego. Możesz też zakupić lampę podłogową. Postawiona w ciemnym kącie, dodatkowo oświetli wnętrze biura i posłuży za element wystroju.

Idealna lampa biurowa – jaka jest?

czarna lampa biurowa z ruchomym ramieniem

Lampa biurowa ma przede wszystkim być funkcjonalnym dodatkiem we wnętrzu. Jej głównym zadaniem jest oświetlenie powierzchni stołu w trakcie wykonywania przez nas różnego rodzaju czynności. Największa ilość osób niewątpliwie spędza większość swojego czasu przy komputerze. Inni pracują też z papierami, drudzy potrzebują idealnego oświetlenia do wykonywania precyzyjnych czynności (np. kreślenia). Są też i tacy, którzy w swojej pracy wykonują różnego rodzaju czynności, do których przyda się jeden, ale wielofunkcyjny model. By móc dostosować lampę do wykonywanej przez pracownika pracy, należy uregulować jej wysokość oraz kąt nachylenia światła. Niestety eleganckie lampy o ceramicznych podstawach i klasycznych kloszach nie nadadzą się do takiego oświetlenia, chociaż niewątpliwie mogłyby nadać wnętrzu oryginalności i wyjątkowego stylu. Natomiast w pracy biurowej odnajdą się kreślarskie lampy o regulowanych ramionach i kloszu, najczęściej składające się z dwuczęściowego, ruchomego ramienia. Takie oświetlenie świetnie się sprawdza w każdym biurze. Nie ważne, czy potrzebujesz oświetlić konkretną przestrzeń czy potrzebujesz dodatkowego źródła światła, będziesz mógł ją ustawić w najbardziej odpowiedni dla ciebie sposób.

oryginalne lampy stołowe do biura

Nasze propozycje oświetlenia biurowego

Lampa do nauki – funkcjonalna i oryginalna

lampa do pokoju dziecięcego

By dziecko mogło odrabiać pracę domową u siebie w pokoju lub w salonie, należy mu urządzić cichy i spokojny kąt do nauki. Niezwykle ważnym jest dobór odpowiedniego biurka i krzesła, które warto również dostosować pod względem wzrostu i wieku dziecka. Najlepiej, by mieściły się one w pobliżu okna, gdzie od zewnątrz wpada do pokoju światło dzienne. Razem z tym, warto pamiętać o świetle sztucznym. Jest ono niezbędne w okresie jesienno-zimowym, gdy po powrocie ze szkoły jest już ciemno oraz w dni niepogody, gdy dostęp do światła dziennego jest ograniczony. Jaka lampa będzie odpowiednia? Nie ukrywamy, że warto wydać nieco więcej oszczędności i zainwestować w dobrej jakości model, gdyż na zdrowiu dziecka nie oszczędza się. Zarówno jak w przypadku oświetlenia biurowego, opłaca się zakupić model o ruchomym kloszu lub ramieniu. Takie oświetlenie posłuży przez kilka dobrych lat i nie trzeba będzie go wymieniać, jak dziecko porośnie. By ożywić kącik do nauki, warto wybrać kolorową lampę, np. w ulubionym kolorze dziecka.

kolorowe lampy stołowe dla dzieci

Oryginalne lampy stołowe do pokoju dziecięcego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *